Kira Vergisi Hesaplama

MGC Legal ekibinin hazırladığı ve ücretsiz olarak sizler için kullanıma sunduğu, 2023 yılı tarifesine göre verileri güncellenmiş olan Kira Vergisi Hesaplama Aracını kullanmak için aşağıda yer alan Kira Gelir Vergisi Hesaplama Robotumuzdan faydalanabilirsiniz.

Hesaplama yapabilmek için; aşağıda yer alan Kira Vergisi Hesaplama Aracımızın alanlarını uygun şekilde doldurunuz. Hesaplama yöntemi seçilirken alanların gerçekçi bir şekilde doldurulması doğru hesaplamalar için önemlidir.

Gelir Kaynakları
Gider Türü
Toplam Konut Kirası
Kira Harici Gelirleriniz
Devreden Zarar
Makbuzlu Bağışlar
Konut kira geliri istisnasından yararlanıyorsanız evet'i seçiniz
Kira harici gelir beyanı verecek misiniz?

Kira Vergisi Hesaplama

2023 Yılında Kira Vergisi Hesaplama

Yukarıda yer alan Kira Vergisi Hesaplama Aracı, 2023 yılında elde edilen kira gelirlerine uygulanacak istisna tutarı ve vergi oranlarına göre hesaplama yapmaktadır. Kira Vergisi Hesaplama Robotumuz, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Kira Vergisi Rehberine göre hazırlanmış olup; sadece bilgi amaçlıdır. Garanti sonuç vermeyi taahhüt etmez. Asıl hesaplamalar Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılmaktadır.


Not: Kira Vergisi Hesaplama Aracımız 2023 yılı için güncellenmiştir. MGC Legal (MGC Danışmanlık A.Ş.), Kira Vergisi Hesaplama Robotunun %100 doğru sonuç vereceğini garanti etmez.