| Okuma Süresi: < 1
|

ULUSLARARASI GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE YÖNETİMİ KONFERANSI 2018

HANDE ÖZARAS

Kuruluşunun 10. yılını kutlayan Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı (eski adıyla Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalı) 2007 yılında kurulmuş, ardından 26 Ağustos 2014 tarihinde Uygulamalı Bilimler Fakültesi kurulmuş ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü yapılandırılarak 2016-2017 eğitim-öğretim yılında ilk lisans programı öğrencileri almıştır.

3 Şubat 2018 tarihinde kuruluşunun 10’uncu yılı tamamlayacak olan bölümün söz konusu dönemde gayrimenkul geliştirme ve yönetimi lisans ve lisansüstü programlarının tamamı açılmış, araştırma ve uygulama programları oluşturulmuş ve önemli ölçüde akademik yapılanma tamamlanmıştır. Diğer yandan Fakülte Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü dört yıl süren yoğun çalışmanın ardından tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarının 2014 yılından itibaren dünyanın gayrimenkul, çevre ve yapım yönetimi alanındaki tepe meslek, eğitim ve akreditasyon kurumu olan Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS- Lisanslı Değerleme Uzmanları Kraliyet Kurumu) tarafından uluslararası akreditasyonu tamamlanmış ülkemizin ilk ve tek akademik birimi olmuştur. Halen Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü akreditasyon sürecinde (peer evaluation & accreditation) olup, 2018 yılı içinde bütün lisans ve lisansüstü eğitim programlarının akreditasyonu tamamlanmış olacaktır.

 

Sektörde hep daha ilerisini ve iyisini düşünerek hareket etmeyi seçen ve bu alanda aktivitelere imza atan kurumlarla işbirliği MGC Legal için hep heyecan verici olmuştur. Biz de her zaman “Ne yapılabilir?” sorusuyla kendini geliştirmekten ve karşıdan öğrenebilecekleriyizle mutlu olan bir ekip olarak böylesine güzel bir organizasyonda yer almaktan gurur duyuyoruz.