| Okuma Süresi: < 1
|

MGC LEGAL II. EĞİTİM SEMİNERİ

HANDE ÖZARAS

1 Nisan cumartesi günü gerçekleştirilen bu eğitimimiz için hepimiz saat 08.30’da eğitimin gerçekleşeceği salona geldik. İlk eğitimin başlayacağı saate kadar bizler için hazırlanan açık büfede kahvaltımızı etme imkanını bulduk.

Daha sonrasında herkesin tam vaktinde katıldığı program için start’ı “İcra Takibi Açılışı ve Tebligat Takip” konusunda avukatlarımızdan Emirhan Akgöl, Gökhan Aytuna ve Özgün Önal verdi. Hukukun en can alıcı noktalarından birinde duran İcra Hukuku için MGC Legal içinde oluşturulan debt collection (alacak tahsili) ekibinin üyelerinden olan bu üç  isim bizlere dikkat etmemiz, atlamamamız, olmazsa olmaz hususlarımız ile ilgili tüm bildiklerini en güzel şekilde anlattılar. İnteraktif bir şekilde işleyen zaman akışında soru-cevap bölümümüz oldukça heyecanlı ve dinamikti.

Daha sonrasında ise konumuz Sözleşmeler Hukuku ve Şirketler Hukuku idi. Özellikle danışmanlık yaptığımız firmalar için oldukça önem arz eden bu iki konuda söz tabii ki Av. Serkan Aziz Demirtaş ve Av. Hakkı Cihan Türk’te idi.

Av. Serkan Aziz Demirtaş sözleşmeleri hazırlarken, okurken, revize ederken, tercümesini yaparken, gönderimini yapmadan önce/sonra dikkat etmemiz gereken tüm hususlarda gerek teknik gerek hukuki tüm noktalara değindi.

Av. Hakkı Cihan Türk ise en çok yaptığı konulardan olan Birleşmeler ve Devralmalar ile ilgili tüm bildiklerini bizimle paylaştı.

 

En son saatimizde ise MGC Legal ortaklarından Av. Haydar Akgül Türk Hukuk sistemi içerisinde en yeni uygulamalardan biri olan “İstinaf” konusunda bizi gerek kendi yorumları gerek anlatımındaki sadeleği ile aydınlattı.

Çok sorulduğu için söylemek isteriz ki yılın her çeyreğinde gerçekleştirdiğimiz bu eğitim seminerlerimizin bu kısmı sadece ofis içi gerçekleştirilecek olup başka zaman dilimleri içerisinde planladığımız eğitimler için ayrıca dışarıdan da katılım imkanı sağlayacağız. Bu eğitimimizde katılan, konuşma yapan tüm takım arkadaşlarımıza eğitimlerin hem bu kadar öğretici ve eğlenceli olmasında katkıda bulundukları için çok çok teşekkür ederiz.