| Okuma Süresi: < 1
|

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ VE YATIRIMCILARI DERNEĞİ’NDE YENİ DÖNEM

HANDE ÖZARAS

Makale İçeriği

Türkiye’deki yerli ve yabancı 124 üye AVM’yi, 53,5 milyar dolarlık yatırımı ve haklarını temsil eden tek çatı kuruluş olan AYD, yeni döneme 27 Mart’ta Orjin Maslak’ta düzenlediği Genel Kurul Toplantısı ile başladı.

Organize perakende sektörüne yön veren; milli, toplumsal ve ekonomik fayda sağlayan AVM’lerin sözcüsü konumunda bulunan AYD’de, yeni dönem ile birlikte Başkanlık görevini üçüncü kez Hulusi Belgü üstlendi.

AYD Olağan Genel Kurulu’nda yapılan oylamalarda oy birliği ile göreve seçilen yeni Yönetim, Denetim ve Danışma Kurulu, alışveriş merkezlerini her platformda temsilcisi olacak.

AYD HAKKINDA

AVM Sektörüne sorumlu liderlik yapmak ve sektörün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 2009 Mart ayında 16 kurucu üyeyle yola çıkan AYD, (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) bugün üyelerinin kontrolündeki AVM’ler ile sektörün % 70‘inden fazlasını temsil etmektedir.

AYD Türkiye’de takriben 52 milyar dolarlık yatırımı ve 400 bin nitelikli istihdamı temsil etmektedir. Özellikle son 10 yılda Türkiye ekonomisinin dördüncü büyük sektörü haline gelmiş olan Perakende Sektörü ve AVM’ler birlikte ülke ekonomisine yerli ve yabancı yatırımcılar olarak önemli katkılar sağlamaktadırlar.

AYD, Alışveriş Merkezlerinin, tüketicilere keyifli alışveriş imkânı veren, perakende sektörüne katma değer yaratan, kent ile bütünleşen ve dünya standartlarında mekânlar olmasını sağlamak amacı ile perakendeciler, tüketiciler ve sektörel çözüm ortaklıkları ile birlikte perakende sektörünün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.