Paylaş
MGC Legal Telegram
AŞAĞI KAYDIR

YAYINLAR

Serbest Bölgelerde Faaliyet Gösteren İşverenlere Tanınan Gelir Vergisi Muafiyetinden İşçiler Yararlanabilir Mi?

Genel olarak serbest bölgeler; ülkede geçerli ticari, mali ve iktisadi alanlara ilişkin hukuki ve idari düzenlemelerin uygulanmadığı veya kısmen uygulandığı, sınai ve ticari faaliyetler için daha geniş teşviklerin tanındığı ve fiziki olarak ülkenin diğer kısımlarından ayrılan yerlerdir[1]. Serbest bölgeler yeni istihdam olanaklarının yaratılması ve ihraç ürünlerinin ihracatını kolaylaştırmak ve hızlandırmak bakımından bir basamak olması gibi işlevler görmektedir. İşbu makalenin hazırlandığı tarih itibariyle Türkiye’de 18 adet serbest bölge bulunmaktadır.

DEVAMI
Avrupa Veri Koruma Kurulu (EDPB) Tarafından “Görüntü Aygıtları Yoluyla Kişisel Verilerin İşlenmesi” Hususunda Yayımlanan Kılavuza İlişkin Özet İnceleme

Özet: EDPB, görüntü aygıtlarının (akıllı telefon kameralarından video özellikli kapı zillerine ve ev güvenlik sistemlerine kadar her şey) çağdaş yaşamdaki yaygınlığını ikrar etmekte ve birçok kişinin -güvenlik gibi belirli amaçlar için- bu tür aygıtların kullanımı konusunda rahat davranabileceğini kabul etmektedir.

DEVAMI
© MGCLEGAL 2020 / BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR.
Yukarı Git