Paylaş
MGC Legal Telegram
AŞAĞI KAYDIR

YAYINLAR

Limited Şirketlerde Sona Erme, Tasfiye, Borçlardan Sorumluluk, Hileli İflas ve Ticareti İzinsiz Terk Suçu

Limited şirketin sona ermesi, genel kurulu kararı ile fesih halinde tasfiye ile iflas halinde tasfiye, şirket borçlarından sorumluluk, kurumlar vergisi beyannamesinin verilmemesi ve hileli iflas ile ticareti izinsiz terk suçu.

 

DEVAMI
Türkiye'de Yabancı Uyruklu Stajyer Öğrenci Olmak Mümkün Mü?

4817 sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkındaki Kanun’da yabancıların Türkiye’deki çalışmaları belirli izinlere bağlanmıştır. Türkiye’de çalışacak yabancıların her türlü çalışma izinlerinin verilmesi, sınırlandırılması, iptali, çalışma izninden muaf tutulacak yabancılar ile bildirim yükümlülüklerinin nasıl yerine getirileceğine ilişkin usul ve esasları düzenlemesi ise Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanunun Uygulama Yönetmeliği’ne bırakılmıştır.

DEVAMI
Sigara yasağının genişletilmesi ve genişletilmenin AVM’lere olan etkisi

Geçtiğimiz günlerde yeni yasaklara ilişkin olarak Sağlık Paketi TBMM’ye sunulmuştur. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bu yeni paketle sigara yasağının kapsamının genişletildiği, çocuk parklarında sigara içmenin yasaklandığını, AVM'lerin ve kalabalık hastanelerin giriş çıkış kapıları önünde yasağın yeniden belirleneceğini duyurmuştur.

DEVAMI
Bağımsız bölümlerdeki sorunlara ilişkin

Ortaklığın giderilmesi davası yoluyla diğer kat maliklerinin oluru aranmaksızın bir bağımsız bölüm ikiye ayrılabilir mi?

DEVAMI
Yeni Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’un öngördüğü yönetmelikler yürürlüğe girdi

28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe giren yeni Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun tarafından öngörülen yönetmeliklerden üç tanesi daha yürürlüğe girdi. 13 Haziran 2014 tarih ve 29029 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren bu yönetmelikler şunlardır;

DEVAMI
© MGCLEGAL 2020 / BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR.
Yukarı Git