Paylaş
MGC Legal Telegram
AŞAĞI KAYDIR

Haberler

6736 sayılı kanunla getirilen vergi affı toplantımız

6736 sayılı Kanun ile başta vergi olmak üzere kamu alacaklarının affına ilişkin yakın zamanda bir düzenleme yapıldı. Bu konuda müvekkillerimizden gelen yoğun sorulara Biz Cevahir Otel'e ait toplantı salonunda gerçekleştirdiğimiz toplantıda elimizden geldiğince yanıt vermeye çalıştık. İşte o toplantıya ait fotoğraflar.

DEVAMI
Sinai Mülkiyet Kanununun Uygulanmasina Dair Yönetmelik

Kanunun, AB Sinaî Mülkiyet Hukukundaki son gelismelere uyum saglamak, KHK’larin çesitli hükümlerini iptal eden Anayasa Mahkemesi kararlarindan kaynaklanan bosluklari gidermek ve ilgili düzenlemeleri daha açik, anlasilir ve sistematik yapmak üzere hazirlanmis oldugu kanun gerekçesinde de belirtilmistir.

DEVAMI
Isin Sonu \"Tatli\" Bitti

Bu sene HY Tanitim tarafindan ikincisi düzenlenen Ofisten Mutfaga yarismasinda 17 Mart cuma aksami ödüller sahiplerini buldu. MGC Legal'de 25 sirketin katildigi bu yarismada en prestijli üç ödülden birini kazanarak geceden mutlu ayrildi. \r\n

DEVAMI
Asansörlerin Tasarimina Iliskin Usul Ve Esaslara Dair Teblig Yayimlandi

Bu tebligin kapsamini Asansör Yönetmeligi (2014/33/AB) kapsaminda piyasaya ayri ayri amaçlanan asansörler olusturmakta ve isbu teblig 10.06.1930 tarihli ve 1705 sayili Ticarette Tegsisin Men’i ve Ihracatin Murakabesi Ve korunmasi hakkinda kanuna, 29.06.2001 tarihli ve 4702 3 sayili Ürünlere Iliskin Teknik Mevzuatin Hazirlanmasi ve Uygulanmasina Dair Kanuna, 3.06.2001 tarihli ve 635 sayili Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanliginin Teskilat ve Görevleri Hakkinda Kanun Hükmünde Kararname ve son olarak 29.06.2016 tarihli ve 29757 sayili Resmi Gazetede yayimlanan Asansör Yönetmeligi’ne dayanmaktadir.

DEVAMI
Türkiye’de Ikamet Etmeyenlere Özel Fatura Ile Yapilan Satislar Hakkinda Tebligde Degisiklik Yapilmasina Dair Teblig

Ekonomi Bakanligi, TÜRKIYE’DE IKAMET ETMEYENLERE FATURA ILE YAPILAN SATISLAR HAKKINDA TEBLIG'i yayimladi. Türkiye’de Ikamet Etmeyenlere Özel Fatura ile Yapilan Satislar (Bavul Ticareti) ile Yolcu Beraberi Esya kapsaminda fatura düzenlenmek suretiyle yapilacak satislar; faturanin ilgili gümrük idaresinde onaylatilmasi kaydiyla, ihracat olarak kabul edilecek.

DEVAMI
© MGCLEGAL 2020 / BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR.
Yukarı Git