Paylaş
MGC Legal Telegram
AŞAĞI KAYDIR

Haberler

Koronavirüs Nedeniyle İşin Durması Halinde İş Sözleşmesinin Durumu Ne Olur?

Koronavirüs tüm dünyanın gündeminde. Bu salgın iş hayatını da etkiledi. Çalışanlar konuyla ilgili pek çok soruyu merak ediyor. Peki, koronavirüs nedeniyle işin durması söz konusu olduğunda iş sözleşmesinin durumu ne olacak? Avukat Emre Kuşkapan yanıtladı.

DEVAMI
Koronavirüs Kapsamında İşçinin Çalışmaktan Kaçınma Hakkı Var Mı?

lk örneği Çin’in Wuhan kentinde görülen ve oldukça yüksek bir ivmeyle dünya geneline yayılan koronavirüs vatandaşları endişelendiriyor. Virüsün işçi işveren ilişkisine ne şekilde yansıyacağı da en önemli gündem konularından biri… Peki, koronavirüs kapsamında işçinin çalışmaktan kaçınma hakkı var mı? Avukat Emre Kuşkapan yanıtlıyor.

DEVAMI
Bir Eğitim Kurumu Tarafından İlgili Kişinin Cep Telefonu Numarasının Herhangi Bir Veri İşleme Şartına Dayanmaksızın İşlenmesi Ve İlgili Numaraya Reklam/Bilgilendirme İçerikli Mesaj Gönderilmesi” Hakkında Kişisel Verileri Koruma Kurulu Kararı

Özet: İlgili kişinin şahsına ait cep telefonuna bir Eğitim Kurumu tarafından herhangi bir veri işleme şartına dayanmaksızın bilgilendirme/reklam amaçlı mesaj gönderilmesi üzerine veri sorumlusuna yaptığı başvuruya yanıt alamaması nedeniyle Kişisel Verileri Koruma Kuruluna ilettiği şikayet başvurusunun incelenmesi neticesinde veri sorumlusunun uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli teknik ve idari tedbirleri almadığı kanaatine varılarak  hakkında 50.000 TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.

DEVAMI
Mirasçıların hakları nelerdir? MGC Legal Avukatlarından Aslı Doğanay Konu Hakkında Merak Edilenleri Hürriyet'te Açıkladı.

MGC Legal Avukatlarından Aslı Doğanay mirasçıların hakları hakkındaki tüm detayları Hürriyet'te anlattı.

DEVAMI
© MGCLEGAL 2020 / BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR.
Yukarı Git