Paylaş
MGC Legal Telegram
AŞAĞI KAYDIR

Haberler

Koronavirüs Nedeniyle Uçuşları İptal Olan Yolcular Bilet İadesi Alabilir Mi?

Koronavirüs nedeniyle birçok uçuş iptal edildi. Peki, uçuşu iptal olan yolcular bilet iadesi alabilir mi? Uçuşu iptal edilen yolculara tanınan yeni haklarla ilgili Avukat Sinem Rumeli ve Stajyer Avukat Emre Dönmez önemli bilgiler verdi.

DEVAMI
Koronavirüs İş Yerinde Bulaşırsa İş Kazası Sayılacak Mı?

Çin'den yayılarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Türkiye'de ilk kez 11 Mart'ta görüldü, bu noktada virüsün işçi işveren ilişkisine ne şekilde yansıyacağı da en önemli gündem konularından biri haline geldi. Peki, koronavirüs iş yerinde bulaşırsa iş kazası sayılacak mı? Çok merak edilen bu sorunun yanıtını Avukat Melih Bahtiyar verdi.

DEVAMI
Dolandırıcılık Suçu Nedir? Dolandırıcılık Suçunun Tanımı Ve Cezası

Dolandırıcılık suçu nedir?, Dolandırıcılık suçuna hangi hallerde ceza var?, Dolandırıcılık suçunun hukuktaki yeri nedir? Avukat Özlem Hayalioğlu ve Stajyer Avukat Çağla Sivrikaya, dolandırıcılık suçuyla ilgili tüm merak edilenleri anlattı.

DEVAMI
Koronavirüs Nedeniyle İşveren Çalışanını Ücretsiz İzne Zorlayabilir Mi?

Koronavirüs nedeniyle pek çok işveren işçileri ücretsiz izin kullanmaya zorluyor. Peki, salgın nedeniyle işveren, tek taraflı aldığı karar ile işçiyi ücretsiz izne gönderebilir mi? Avukat Emre Kuşkapan yanıtladı.

DEVAMI
Vesayet Meselesi Nedir? Vasi Tayini Davasının Şartları Nelerdir?

Vesayet, velayet altında bulunmayan küçüklerin ve bazı erginlerin korunması için kabul edilen bir hukuki bir kurumdur. Peki, vesayet meselesi nedir? Vasi Tayini Davası ne anlama gelmektedir? Vesayet meselesi ve vasi tayini davasının hukuktaki yeri nedir? Bu konuyla ilgili tüm merak edilenleri Avukat Aslı Doğanay anlattı.

DEVAMI
© MGCLEGAL 2020 / BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR.
Yukarı Git