Paylaş
MGC Legal Telegram
AŞAĞI KAYDIR

Haberler

“Bir oyun şirketinin veri ihlal bildirimi hakkında” Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 16.04.2020 tarih ve 2020/286 sayılı Karar Özeti

Özet: Bir oyun şirketinin veri ihlal bildirimi üzerine Kurum tarafından başlatılan incelemede oyun kullanıcılarının bilgilerine hackerlar tarafından iki farklı yerden hukuka aykırı erişim gerçekleştirildiği, Hackerların, oyuncu verilerine erişim sağladıklarının log kayıtlarından tespit edildiği, etkilenen kişisel verilerin, özel nitelikli olmayan kimlik, irtibat ve konum bilgileri olduğu, bulut sistemi bulunan veritabanına saldırganlar tarafından erişim sağlanmasının yapılan zafiyet testlerin yetersiz olmasından ve gerekli önlemlerin alınmamasından kaynaklandığı tespit edilerek Veri sorumlusu hakkında Kanunun 18 nci maddesinin (1) numaralı fıkrasının (b) bendi uyarınca 1.100.00 TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.

DEVAMI
İftira Suçu Nedir? İftira Suçunun Tanımı, Unsurları Ve Cezası

İftira suçu nedir, unsurları nelerdir? İftira suçunun cezası nedir? Avukat Özlem Hayalioğlu ve Stajyer Avukat Zeynep Kuruca, konuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

 

DEVAMI
Boşanmada Kadının Bekleme Süresi (İddet Müddeti) Nedir?

Türk Medeni Kanunu'na göre boşanan kadının tekrar evlenmesi için beklemesi gereken üç yüz günlük süre iddet müddetidir. Boşanmanın kesinleşmesinden itibaren 300 gün henüz geçmemişse, nikah günü almaya gitmeden önce iddet müddeti denen bu süreyi tamamlamanız veya bu sürenin tamamlanmasına gerek olmadığını ispatlamanız gerekmektedir.

 

DEVAMI
Kamuda Çalışan Hamile Personelin Doğum İzni

Doğum izni için covid-19 önlemleri kapsamında kamu çalışanlarını kapsayan yeni bir süreç gündeme geldi. Kamuda çalışan hamile personel artık 24. haftadan itibaren izinli sayılabilecek. Konuyla ilgili detayları Avukat Emre Kuşkapan anlatıyor.

 

 

DEVAMI
Avrupa’daki Veri Koruma Otoriteleri - Mayıs Ayı Önemli Gelişmeler

Avrupa’daki Veri Koruma Otoriteleri tarafın geçen ay yaşanan önemli gelişmeler:

DEVAMI
© MGCLEGAL 2020 / BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR.
Yukarı Git