Paylaş
MGC Legal Telegram
AŞAĞI KAYDIR

Haberler

Ecrimisil davasında intifadan men şartı

Ecrimisil kelime olarak "bir malın kullanılmasından doğan yararların para ölçüleriyle takdiri" anlamına gelmektedir. Ecrimisil davası; malikin ayni hakkına dayanarak söz konusu malını kullanma yetkisinin elinden alınması neticesinde, haksız yere ve kötü niyetli olarak kullanan, geri verme yükümlülüğünü yerine getirmeyen kişilerden haksız işgal tazminatının alınması için açılan bir davadır.

DEVAMI
İstanbul Sözleşmesi Nedir?

Türkiye ve sosyal medya gündeminde sıkça konuşulan İstanbul Sözleşmesi nedir, kim imzaladı? İstanbul Sözleşmesi’nin maddeleri neler? İstanbul Sözleşmesi kadın hakları için neden önemli? Tüm bu soruların yanıtını, İstanbul Sözleşmesi’nin özelliklerini, kapsamını ve maddelerini yazımızda bulabilirsiniz.

DEVAMI
El atmanın önlenmesi (Müdahalenin Men-i) davası

El atmanın önlenmesi durumu aslında kişinin malına haksız olarak müdahale edilmesi durumunun engellenmesi olup bu haksız müdahale dava yolu ile sona erdirilebilir.

DEVAMI
Komşuluk Hukukundan Doğan Haklar

Komşuluk, belli bir alandaki taşınmazlarda oturanlar veya işyeri olanlar ya da birbirine yakın taşınmazlardan yararlananlar arasındaki ilişkiyi tanımlayan bir hukuk kavramıdır. Komşu sayılabilmek için taşınmazların birbirine bitişik olması şart değildir.

DEVAMI
Web Tapu Nedir?

Web tapu; tüm vatandaşlarımızın ve ticaret sicilinde kayıtlı şirketlerin taşınmazlarını internet ortamında takip edebildikleri ve yönetebildikleri sistemin adıdır.

Uygulamada, genelde sabah erken saatlerde başvuru talebi açarak evrakları Tapu Müdürlüğü’ne teslim ettikten sonra, Tapu Müdürlüğü evrakları inceleyerek işleme onay verirse, öğleden sonra ya da tapunun randevu verdiği gün işlem yapılmaktaydı.

Web tapu ile başvuruyu online yaparak işlemi tapuya gitmeden başlatıyorsunuz. Tapu belgeleri inceliyor, onay verirse mesaj gönderiyor, evrak asılları ile randevu gününde imzaya gidiyorsunuz.

DEVAMI
© MGCLEGAL 2020 / BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR.
Yukarı Git